postavené na drevotrieskovej doske, bez kopcov,použité trávové koberce,ovládanie výhybky pomocou prepínača, ovládanie trakčného napätia pomocou FZ1.
Druhé koľajisko - rozmery 1450mm * 950mm
postavené na drevotrieskovej doske, kopce z polystyrénu, použité trávové koberce,ovládanie výhybiek a návestidiel pomocu vybrakovaného detského klavíra, ovládanie trakčného napätia pomocou FZ1.
Pôvodné koľajisko - rozmery 1950mm * 1300mm
Celá krajina vymodelovaná a vyrezaná z dvoch 5cm polystyrénov nalepených na seba a vsadených do kovového rámu, použitý trávový posyp,ovládanie výhybiek návestidiel a izolovaných úsekov pomocu
viacpólových prepínačov (jeden prepínač zapol izolovaný úsek a zároveň prehodil všetky výhybky vedúce k izolovanému úseku), ovládanie trakčného napätia pomocou FZ1.
Súčastné koľajisko - rozmery 1950mm * 1300mm
Rekonštrukcia celého koľajiska, úprava a vyrovnanie terénu sadrou, pôvodné koľaje a výhybky nahradené profilom (popis na stránke "Návod na prestavbu starej výhybky na profilovú.")
, rozšírené o dve slepé koľaje a výtopňu, postupné pridávanie doplnkov a detailov, úprava a prestavba nerealistických častí koľajiska (elektrický rušeň bez trolejí, značky, osvetlenie staníc a ulíc, signalizácia, pozadie).
Plánujem zvätšiť koľajisko na šírku izby (pridané dva mosty a dva tunely), pridať zadnú a bočné tapety (imitácia krajiny), pridať funkčné semafóry (typ AŽD), zdigitalizovať koľajisko - najprv príslušenstvo (rozšírením železnice, pridaním
funkčných semafórov, osvetlenia a koľajových kontaktov by sa počet prívodných vodičov zvýčil na neúnosnú - neprehľadnú mieru a veľkú komplikovanosť zapojenia logiky). Prerobenie a zdigitalizovanie rušňov odložím na koniec (zatiaľ má asi DCC
aj zápory oproti klasickému ovládaniu - info:"MTB BUS", ktoré sú už v komerčných dekodéroch určite vyriešené, ale
zatiaľ nemám čas sa s tým zaoberať).